Пломба чи керамічна вкладка?

 

Чи правда, що класичні пломби відходять у минуле, поступаючись керамічним вкладкам? Журнал “Апріорі” розпитав Віру Дацер, естетичного стоматолога “Тотал Дентал” та експерта ідеальної посмішки.

Лікар Віра Дацер – персональний естетичний стоматолог у “Тотал Дентал”, antiage-стоматолог, реставратор-індивідуаліст, пародонтолог, експерт ідеальної посмішки, майстер створення моментальних вінірів й естетичних реставрацій, тонкого опрацювання форми зубів і підбору потрібного відтінку емалі.

– Що таке керамічна вкладка і чим вона відрізняється від звичайної пломби?

Керамічна вкладка – це штучна частина зуба, яка виготовляється з кераміки та заміщає не повністю всю коронку, а тільки її відсутню частину (на кшталт пломби).

Керамічні вкладки швидко набирають популярності як найефективніший метод відновлення пошкодженого зуба, і не дарма. Вони увібрали в себе переваги коронок та пломб, натомість, не містять їхніх недоліків. Від класичних пломб ними запозичене мінімальне препарування зуба, а від керамічних коронок – неймовірна міцність та тривалий термін служби (у “Тотал Дентал” надається гарантія на 10 років).

– Коли потрібно вдаватися до встановлення вкладки?

Якщо ваш зуб зруйновано більше, ніж на 30%, герметично відновити його може тільки керамічна вкладка. Тільки так найближчими 10 роками вас не спіткає повторне виникнення карієсу. Вкладка виготовляється в лабораторії індивідуально за зліпком вашого зуба. Вона дозволяє обійтися мінімальним препаруванням зуба і зберегти більше здорової тканини. Навіть якщо зуб пошкоджено на 90% і від нього майже нічого не залишилося, вкладка допоможе вам уникнути становлення штифта і коронки або видалення зуба та імплантації.

Цитата: Керамічні вкладки допоможуть уникнути встановлення імпланту або штифта і коронки, навіть якщо зуб пошкоджено на 90%.

Чи помітна вкладка на фоні інших зубів?

Оскільки вкладка виготовляється після ретельного аналізу натуральних зубів, вона на 100% повторює їхні колір, напівпрозорість та структуру. Навіть через 10 років ніхто не помітить дефекту. На відміну від пломби, не з’являться потемніння, зміна кольору, відколи.

– Як саме встановлюється вкладка?

Спочатку я готую зуб до встановлення вкладки – видаляю всі пошкодження і формую порожнину. З цієї порожнини ми робимо зліпок, який направляється до лабораторії. Там за технологією Cad Cam роботи створюють керамічний мікропротез, що до мікронів відповідає формі порожнини в зубі. Після цього я встановлює вкладку до зуба пацієнта та фіксую її наднадійним та безпечним для здоров’я “клеєм”. Таким чином, вкладка триматиметься десятиріччями, пацієнт не відчуватиме її, а сторонні – не помічатимуть.

– Лікаре Віро, чи мають керамічні вкладки недоліки?

По-перше, зараз в Україні не надто вже й просто знайти стоматологію, в якій пропонують професійне встановлення вкладок. Це нова для держави технологія, яка потребує надзвичайної майстерності, і я пишаюся, що змогла досконально опанувати її однією з перших. По-друге, вкладка виготовляється в лабораторії, тому її виробництво займає декілька днів. По-третє, за рахунок складності виготовлення та вартості матеріалів вкладка коштує дорожче за звичайну пломбу приблизно у чотири рази. Але всі ці недоліки нівелюються перевагами вкладок – мінімальним втручанням до цілісності зуба, винятковою довговічністю та абсолютною непомітністю.

Естетична стоматологія «Тотал Дентал»

м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, 8, корпус 6

totaldental.com.ua

Ми чекаємо на Ваш дзвінок

+38 (050) 5000 155

+38 (097) 097 000 8

+38 (093) 170 15 29

info@totaldental.com.ua

Facebook:

www.facebook.com/totaldental.com.ua 

Коментарі:

Залишите коментар Facebook:Залишите коментар VK:Наші контакти

Україна, м. Київ
Харківське шосе 19, БЦ Мега СІТІ - 815к.

+38(097)950 05 95; +38(093)391 36 17; +38(073)415 69 48

НАПИШІТЬ НАМ