Юлія Пакунова

«Кар’єристка – це професіоналізм та відповідальність за успіх»

м. Чорноморськ

Молода, яскрава, розумна жінка і …фахівець із земельного права. Здавалося б, геть не романтично. Що спонукало вступити після педагогічного ВНЗ до юридичної Академії?

Після закінчення Південноукраїнського педагогічного університету ім. Ушинського працювала в ДНЗ № 20 в місті, де виросла. Зарекомендувала себе як талановитий та креативний спеціаліст. Мене висунули на обласний конкурс вихователів дитячих закладів. Я розуміла, що маю дуже багато сил та енергії, які можна направити не лише на виховання дітей. Хотіла реалізуватися в юридичній сфері. Правовику потрібні знання з психології та вміння виступати перед людьми, тому перша спеціальність мені теж допомагає.

Село Молодіжне на Одещині для вас – особлива територія. Ви працюєте юрисконсультом у цій сільській раді понад 10 років. Вам точно казали: Юлія, чого ти там застрягла? Та з твоїм досвідом треба їхати до великого міста!

Казали і не раз (посміхається), було кілька пропозицій… Я починала юрисконсультом в сільській раді. Зараз я входжу до складу виконавчого комітету та працюю помічником народного депутата України. Тут відкрились нові можливості: бути ініціатором правок до законопроектів, брати участь в засіданнях круглих столів, парламентських слуханнях. Це дуже цікаво, це новий досвід.

Стресостійкість, вміння працювати в команді, безконфліктність – це те, що цінують роботодавці. Чи завжди замовчування конфлікту в колективі – добре?

В моїй роботі протилежні погляди дуже часто стикалися у формі дебатів, без переходу на особистості. Я принципова людина, оперую фактами, тому толерантно довожу свою позицію без зайвих емоцій.

На мою думку, конфлікт – певний показник розвитку будь-якої організації. Він допомагає виявити «проблемні зони», «наболілі питання», оцінити процеси організації й ефективності праці. Колектив у нас дружний, всі віддані справі – розвитку громади та створенню комфортних умов для проживання мешканців громади.

Ви – людина дії, яка не прагне врятувати всю планету, а перетворює двір будинку, де мешкає. Чи складно «розгойдати» сусідів, друзів, знайомих на справи заради рідного міста?

Я часто чую від людей: «Що можуть нам запропонувати країна, Президент, депутати?» Тоді в мене виникає зустрічне питання: «Що ти можеш запропонувати своїй країни, рідному місту, що можеш зробити?». Сьогодні кожен запитує себе: що буде далі? Що робити і як ми будемо жити?! Країна змінюється і змінюється кожен з нас. Тепер тільки від нас залежить, наскільки ми зможемо змінити все навколо нас. Тому я подаю приклад, що можна змінювати на краще будинок та прибудинкову територію, де мешкаєш. Тоді  почнуться зміни довкола нас, тому що ми і є Україна. Успіх починається з маленьких справ.

Ви вважаєте себе амбіційною людиною? Кар’єристка для вас звучить як похвала чи образа?

Так, я амбіційна людина і це допомагає мені розвиватися як особистості. Планомірно реалізовуючи власні амбіції, я залишаюся чуйною і делікатною людиною, опікуючись інтересами оточуючих людей. Якось по радіо звучить прогноз, мовляв, сьогодні дуже гарний день для кар’єристів… Тут до мене звертається колега і говорить «Юлія, ти чула – це твій день?». Ні, я не ображаюсь, адже в моєму розумінні «кар’єристка» означає професіоналізм, впевненість у своїх ділових якостях, субординація, відповідальність за успіх.

Ви радите жінкам вірити не цукеркам та квітам, а вчинкам чоловіка. Ви переконані: власний спокій та спокій дітей - найважливіше. Ваше правило без винятку?

Так, я поважаю справжніх чоловіків. Для мене це той, хто бере на себе відповідальність та дотримується даного слова, адже такого чоловіка ні про що просити не треба – він сам знає, що треба робити. На жаль, не всі чоловіки такі. Як юрист, радник та подруга я дуже часто слухаю, як жінки обурюються: чоловіки за певних обставин перестають спілкуватися із дітьми, не сплачують аліменти, не вітають дитину із святами, не дають грошей… Наприклад, якщо аліменти в місяць 2 тис. грн., а  тепла куртка та взуття коштують 4-5 тис., а ще харчування, ліки, комунальні платежі, то чи вистачає цих аліментів? Ні, але чоловіки вважають, що вистачає. Незалежно від того, чи склалося сімейне життя, чи ні, діти потребують любові та піклування мами й тата. Звичайно, як юрист, я підказую, на що мають право діти в таких випадках, але, як жінка – рекомендую не витрачати свої час та сили на доказування чогось «такому чоловіку».

Чого, на вашу думку, найбільше потребують сучасні діти?

Моєму сину Олександру 16 років і я їм дуже пишаюсь. Він навчається в коледжі зв’язку та інформатизації Одеської Національної Академії зв’язку ім. О.С.Попова. Це його власний вибір, він сам відповідає за своє рішення! І я його підтримала. Зараз син серед кращих студентів 2 курсу!

Багато мам скаржаться на те, що світ «заполонили гаджети і дітей від них не відтягнути, а ось раніше ми більше часу проводили у дворі на свіжому повітрі…». Так, ми живемо в епоху інформаційних технологій. Мій син на цьому розуміється, проте він знаходить час на друзів, грає у настільні ігри, у футбол. Наші діти потребують уваги і підтримки.

У вас несподівані захоплення – від моржування до плетіння бісером. Це дві сторони вашої натури?

Я з дитсадка відвідувала танцювальні гуртки, потім займалась легкою атлетикою. Тож спорт – невід’ємна частина мого життя. Пробіжки берегом Чорного моря не лише фізичне навантаження, а ще й релакс. Морським повітрям хочеться дихати глибоко, і з кожним вдихом енергії та задоволення додається. Після спортивних занять я відчуваю легкість, радість, мій організм наповнюється силами. Після робочого дня слід переключити увагу, тому я малюю, читаю або вишиваю бісером.  Мене це заспокоює, знімає негативні емоції. Мої вишиті картини - гарний подарунок друзям.

Що ви порадите студентам факультетів права? Молодь уявляє професію юриста по фільмах, де круті герої виграють суди, захищають справедливість. Як не розбити мрію об реалії?

Сьогодні в Україні впроваджуються реформи, змінюється юридична система. Бажаю молодому поколінню старанно вчитися, виховувати в себе справедливість, чесність, компетентність, відповідальність. Щиро бажаю вам професійних успіхів, міцного здоров’я, благополуччя, натхнення.

Вітаю з професійним святом – днем юриста – своїх колег та всіх, хто обрав цю непросту справу й гідно виконує свою місію.

Коментарі:

Залишите коментар Facebook:Залишите коментар VK:Наші контакти

Україна, м. Київ
Харківське шосе 19, БЦ Мега СІТІ - 815к.

+38(097)950 05 95; +38(093)391 36 17; +38(073)415 69 48

НАПИШІТЬ НАМ